Wikipedisté v pohybu: I v zimních mrazech jsme aktivní!

Účastníci výpravy na vyhlídce Kozí Hřbety. I přes sedmistupňový mráz jsme prošli přes celou vyhlídku. (Foto: Gampe, CC BY-SA 4.0)

Účastníci výpravy na vyhlídce Kozí Hřbety. I přes sedmistupňový mráz jsme prošli přes celou vyhlídku. (Foto: Věra Bartáková, CC BY-SA 4.0)


Často se tvrdí, že Wikipedie je zábavou pro ty, kteří rádi sedí u počítače a tráví u něj dlouhé hodiny. Nicméně, není tomu tak. Existují různé projekty naší komunity, které dokazují pravý opak. Jeden z nich nese například název Wikipedisté v pohybu. Na 28. prosince svolali malou zimní procházku do oblasti severního okraje Prahy.
Původně uvažovaná cyklistická varianta byla vzhledem k povětrnostnímu vývoji odvolána. Mezi svátky totiž teploty klesly hluboko pod bod mrazu, nálada účastníků však byla i přesto velmi vřelá. Vzhledem k tomu, že akce byla naplánována a vyhlášena v rozmezí jen několika dnů mile překvapila účast okolo šesti lidí.
V mrazivém dopoledni jsme vyrazili ze Suchdola na Kozí hřbety. Přelezli jsme postupně všechny vyhlídky jižní části tohoto hřebene a zamávali přes údolí výletníkům na severní části. Pak jsme se spustili do údolí Únětického potoka.
Nejprve jsme zamířili do útulné hospůdky u Lasíků. Dobré pivo a skvělé sladké i slané koláče (to jsme konec konců prověřili již při cyklistickém tréninku 4. července 2014) a nyní navíc rozpálená kamna. Po příjemném posezení jsme pokračovali Tichým údolím do Roztok a vlakem zpět do Prahy.
Celkem jsme ušli 6,5 km a shodli se, že by to nemusela být wikivycházka poslední. Podívejte se na naší stránku; rádi uvítáme další účastníky, kteří by se případně zapojili do nějaké další obdobné výpravy.

1 Response

  1. Marek Blahuš napsal:

    Odpočinkový článek, v ještě vánočním duchu. Jednou za čas takový neuškodí, ale i tak mi v článku schází informace o tom, kolik fotografií pro Wikimedia Commons bylo při takovém výletu pořízeno nebo kolik článků na Wikipedii bylo rozšířeno o znalosti o místech, které účastníci při výletu osobně poznali. Z odkazovaných článků byly oba bohužel obsahově aktualizovány naposledy před více než rokem 🙁
    Podle úvodu článku se ale zdá, že dost možná toto nebylo cílem a záměrem bylo tentokrát prostě ukázat, že i wikipedisté jsou lidi, projít se s kamarády a posedět ve jmenované hospůdce – což o to, ale takových akcí se asi pořádá do roka vícero. Jsou „Wikipedisté v pohybu“ tedy novou dlouhodobější aktivitou WMČR (zřejmě s cílem prezentovat Wikipedii navenek v offline světě) a lze na blogu spolku očekávat zprávy o dalších akcích tohoto typu, případně jsou členové spolku nyní vyzýváni, aby sem přispívali zprávami ze svých výletů s kamarády z wikikomunity?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..