Dechberoucí fotografie české přírody – těchto deset fotekpostupuje do mezinárodního finále soutěže Wiki Loves Earth Czechia 2024

Letos měli fotografové díky Wikimedia ČR již podruhé příležitost zapojit se do soutěže o nejkrásnější fotku české přírody Wiki Loves Earth Czechia. Na výherních příčkách se umístili 3 fotografové. Do mezinárodního kola soutěže postupuje deset fotografií.

Zvěčnění přírodních krás na Wikimedia Commons 

Druhý ročník českého kola soutěže Wiki Loves Earth Czechia se konal od května do června. Jedná se o soutěž, která se zaměřuje na dokumentaci přírody v chráněných územích po celém světě. Národní kola soutěže v jednotlivých zemích probíhajli až do konce července. Nejlepší fotky z těchto národních kol se utkají v mezinárodním finále. Soutěžící mají nejen možnost vyhrát a postoupit, zároveň se podílejí na rozšiřování databáze svobodných médií Wikimedia Commons, které mj. slouží jako ilustrace obsahu na Wikipedii – a to celosvětově.

Nejlepší fotografie Wiki Loves Earth Czechia 2024

V porotě soutěže usedl vítěz hlavní fotografické soutěže Czech Wiki Photo Konstantin Zhdanov a vítězové Mikrosoutěte Ohrožené stavby Anaj7 a Gampe. Na základě jejich hodnocení byli vybráni tři vítězové a deset fotek, které postupují do mezinároního kola soutěže.

Na prvním místě se umístil Luckhy86 hned se dvěma fotografiemi ptáků – Ledňáček na Lovu a Dudek chocholatý při krmení mláďat.

Na druhém místě se umístil Lubomír Dajč s fotografií Páření čápů bílých.

Na třetím místě se umístil uživatel Kylfas s fotografií Pálavské zříceniny.

Fotografové na prvních třech místech vyhrávají poukaz na ročního předplatného programu ZPS X na úpravu fotografií od partnera soutěže Zoner a.s.

Patnáct postupujících fotek 

Patnáct nejlepších fotek, které postupují do mezinárodního kola Wiki Loves Earth.

Všem postupujícím gratulujeme a přejeme dobré umístění také na mezinárodní úrovni.

Czech Wiki Photo 2024 se blíží!

Nestihli jste se zapojit do WLE Czechia 2024? Nezoufejte. V červenci začne další ročník naší hlavní fotografické soutěže Czech Wiki Photo 2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..