Poznejte ženy, které vedou Wikimedia ČR, a zjistěte, jak vidí rozvoj spolku v posledních letech

2 Responses

 1. Xara napsal:

  Je fajn, že se v blogu prezentují ženy – zaměstnankyně a jejich práce. Vedení spolku ale stále zajišťuje, alespoň dle stránky na Wikipedii a webu, Rada volená členy spolku v čele s jejím předsedou – https://www.wikimedia.cz/cs/nase-struktura/.
  A co vlastně tedy dělají ve spolku členové spolku pro svůj spolek a co ta rada? Jaká je jejich úloha a funkce? Mají ještě nějaký význam než dělat křoví „ženám vedoucím Wikimedii ČR“ ?

  Kdyby takový titulek článku dali zaměstnanci o své práci v mé firmě do firmeních novin, na firmení web, na blogpost, IG, FB, atd. tak jim doporučím prostudovat zaměstnaneckou smlouvu aby si ujasnili, kdo je jejich zaměstnavatel a také tiskopisy Úřadu práce. A nebylo by v tom nic machistického.

 2. Klára Joklová napsal:

  Pěkný den,

  věříme, že představením řídícího a manažerského týmu nijak nezastiňujeme práci žádného z našich kolegů či členů. Příspěvkem navazujeme na představení současné rady v příspěvku „Co přejí ke 20. narozeninám Wikipedii radní Wikimedia ČR?“, práci členů, dalších kolegů, lektorů a partnerů prezentujeme v každém blogovém příspěvku, práce zaměstnaneckého týmu k činnosti spolku samozřejmě také patří a jako takovou je smysluplné ji prezentovat, patří to k transparentnímu prezentaci celého spolku navenek.

  Nesdílíme soutěživý, hostilní a sexistický tón vašeho komentáře – ve rámci týmu i spolku upřednostňujeme respektující a podpůrný přístup jeden k druhému, takový, který je prosazován i v mezinárodním hnutí Wikimedia, který je prezentován ve Všeobecném kodexu chování. Ten je základem společné konstruktivní práce i v české Wikimedii.

  S pozdravem Klára Joklová, výkonná ředitelka Wikimedia ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..