V Modré na Slovensku se sejdou wikimediáni ze střední a východní Evropy

Logo Mezinárodního Visegrádského fondu.

Logo Mezinárodního Visegrádského fondu.Logo Wikimedia Slovensko; ilustrační obrázek (autor: WM Slovenská republika)

Logo Wikimedia Slovensko; ilustrační obrázek (autor: WM Slovenská republika)

V obci Modra na západním Slovensku se ve dnech 14.-17. listopadu sejdou zástupci evropských poboček Wikimedia z pásu zemí sahajících od Ruska po Polsko; tohoto tzv. CEE setkání se zúčastní i wikimediáni ze sdružení Wikimedia Česká republika.
O čem se na setkání bude mluvit? Na programu CEE meetingu je třeba diskuze o tom, jak z lokálních skupin zformovat úspěšné pobočky Wikimedia, diskuze v rámci iniciativy Chapters Dialogue (Facebook), tradiční témata jako GLAM aktivity v knihovnách a muzeích, Wiki miluje památky či třeba přednáška o projektu Česko-slovenská Wikipedie, který usiluje o vyšší propojení české a slovenské Wikipedie.
V průběhu setkání proběhne i sraz zemí „Visegrádské čtyřky“ – Česka, Maďarska, Polska a Slovenska – citujeme ze stránek Wikimedia SK:

Uspořádání místního setkání umožňuje zaměřit se na konkrétní témata, relevantní pro místní prostředí a probrat je více do hloubky. Proto Wikimedia Slovenská republika ve spolupráci s organizací Edukácia@Internet organizuje Setkání Wikimedií střední a východní Evropy, v rámci kterého se speciálně zaměří na země Visegrádské skupiny. Země Visegrádské skupiny jsou si geograficky blízké, sdílejí společně svoje kulturní dědictví a politickou minulost. Zároveň však zápasí s podobnými problémy jak v rámci svých zemí tak i při vzájemné spolupráci: slabě vyvinutý třetí sektor, částečně i jazyková rozmanitost, rozdílný náhled na společné dějiny. Projekt V4 pro Wikipedii pomůže s překonáváním problémů a s posílením vzájemné spolupráce.

Projekt V4 pro Wikipedii finančně podpořil Mezinárodní visegrádský fond. Seznam sponzorů je na této stránce.

Mohlo by se vám líbit…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..