Výstava „Příroda v obrazech“ se blíží

Ve středu 16. května 2012 se bude konat vernisáž k výstavě fotografií „Příroda v obrazech.“
Vernisáž se uskuteční ve třetím patře Vyšší odborné školy informačních služeb (Pacovská 350/4) v Praze nedaleko stanice metra Budějovická. Zahájení proběhne v 17 hodin, kdy studenti pronesou několik slov na úvod, a následovat bude malý koncert, na kterém vystoupí australský kytarista Rowen Slocombe. Připraven je také doprovodný program s názvem „Staň se součástí fotky.“
Na výstavě bude k vidění třicet snímků, z nichž dvacet zachycuje přírodu a přírodní živly, které jen tak nespatříte. Nejdůležitější částí výstavy je desítka fotografií, které patří mezi nejlepší v soutěži o „Obrázek roku 2010.“ Všechny tyto fotografie pochází z internetové galerie Wikimedia Commons, kam byly nahrány a nafoceny dobrovolníky. Většina z nich pochází od zahraničních fotografů, na výstavě ale můžete vidět snímky od českého autora, který se také zúčastní vernisáže.
Výstavu pořádá skupina studentů za finanční podpory neziskové organizace Wikimedia Česká republika, jejíž zástupci budou představeni na vernisáži. Tato organizace se podílí se na rozvoji kultury a vzdělanosti v České republice podporou svobodné tvorby, součástí je mimo jiné i podpora a rozvoj Wikipedie a dalších projektů na českém území.

Příroda v obrazech

Příroda v obrazech


The opening of exhibition „Nature in images“ will be held on Wednesday 16th May 2012.
It takes place in Prague college building of Information services, on the third floor (Pacovská 350/4). The opening is scheduled at 5pm. Students are going to make a short opening speech. Following programmes are live music performance by australian guitar player Rowen Slocombe and so called „Become part of the picture“ program.
There are going to be 30 photographs from which 20 images are capturing nature and natural elements, that are very rare to see. The most important part of the exhibition is 10 best photographs from competition „Picture of the Year 2010“. All of them come from internet gallery Wikimedia Commons. Those photographs have been taken and uploaded to Wikimedia by volunteers. People who created the images are mostly foreign photographers but there are also photos from czech artist, who is also attending the opening.
The exhibition is held by a group of students with financial support from non-profit organisation Wikimedia Czech republic, whose representatives will be present at the opening. This organisation participates in developing culture and education in the Czech republic by supporting free artistic creation. A part of this initiative is also support and development of Wikipedia and other projects in czech region.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..