Již za 10 dní – druhá česká Wikikonference!

V sobotu 4. prosince, takřka přesně rok po první české Wikikonferenci, se uskuteční druhá, mnohem větší a s mnohem širším záběrem – bude se totiž obecně týkat tzv. wikinomie. Od rána do večera zaplní tři sály Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Zájemci o projekty Wikimedia opět budou moci sledovat především prezentace týkající se Wikipedie. Miroslav Langer odprezentuje vůbec poprvé v České republice výsledky celosvětového výzkumu přispěvatelů a uživatelů Wikipedie, který provedlo středisko UNU-MERIT při Univerzitě OSN, a srovná, jak se liší světová a česká komunita. Dva wikipedisté – Jiří Ohlídal a Jakub Malinovský – pak budou hovořit o tom, jak se na Wikipedii řeší spory jejích uživatelů. Následovat bude vyhlášení vítězů druhého běhu soutěže v psaní a vylepšování článku o Ceny za rozvoj české Wikipedie, které spolupořádá sdružení Wikimedia Česká republika s podporou generálního partnera České spořitelny.
Studentka knihovnictví a informačních studií na FF UK Lucie Sakastrová představí výsledky, ke kterým dospěla při psaní své diplomové práce o Wikipedii – zaměří se na využitelnost kategorií na Wikipedii pro knihovnické účely. Odpoledne se představí také Jan Lochman, který chystá pokračování svého loňského podnětného vystoupení o Wikiverzitě. Následovat budou dva kratší příspěvky o projektech zaměřených na spolupráci wikipedistů: Petr Brož uvede nový wikiprojekt týkající se chráněných území a Pavel Hrdlička poreferuje o průběhu fotografických workshopů.
Vedle Wikipedie se představí i další podobný internetový projekt WikiSkripta, kde studenti i pedagogové především z 1. lékařské fakulty UK v Praze připravují texty výukových materiálů z oblasti medicíny.
A co je to ta wikinomie? Jde o možnosti použití principů, které znáte z Wikipedie, i v reálném světě, zejména v podnikání, ale také ve vědě, ve školství nebo ve státní správě. Příklady ze světa dokazují, že podobné způsoby vedou k pozoruhodným výsledkům – však se to dovíte i v druhé části Wikikonference, kterou je Wikinomics Forum 2010.
Na stránce Wikikonference najdete i její podrobný program, který začne v 9.00 hodin a skončí po osmnácté hodině v podvečer před přesunem na společnou afterparty.
Zde najdete stránku události na Facebooku, kde se můžete přihlásit k účasti a pozvat další přátele. Pokud už víte, že dorazíte, tak se prosím zaregistrujte na této stránce.

Mohlo by se vám líbit…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..